Ուիգմոր հիվանդանոցի մանկական վիրաբույժների թիմը հաջողությամբ ավարտեց «մանկական ուրոլոգ» նեղ մասնագիտացման կլինիկական օրդինատուրան
Օրը սկսեցինք կարևոր իրադարձությամբ․
ՀՀ ԱՆ ԱԱԻ-ն այցելու պրոֆեսորի պատվավոր կոչում շնորհեց մեր գործընկեր, Բելառուսի հանրապետական մանկական ուրոլոգիայի կենտրոնի ղեկավար, Բելառուսի Հանրապետության առողջապահության նախարարության գլխավոր մանկաբույժ-ուրոլոգ, բ․գ․դ․, Վիտալի Դուբրովին։ Վերջինս մասնագիտական այցով հյուրընկալվում է Ուիգմորում մարտի 24-28-ը:
Օրը նշանավորվեց նաև ավարտական դիպլոմներ հանձնելով Ուիգմոր հիվանդանոցի մանկական վիրաբույժների թիմին՝ «մանկական ուրոլոգ» նեղ մասնագիտացման կլինիկական օրդինատուրան հաջողությամբ ավարտելու կապակցությամբ։
Առողջապահության ազգային ինստիտուտի տնօրեն Ա. Բազարչյանն ընդգծեց, որ ԱԱԻ մանկաբուժության և մանկական նեղ մասնագիտությունների ամբիոնի գործակցությամբ Հայաստանում մանկական ուրոլոգիա օրդինատուրան առաջին անգամ է իրականացվում: Սա կարևոր քայլ է մանկական ուրոլոգիայի ոլորտի զարգացման և առաջխաղացման համար: